|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Remote Control: | Without Remote Control |
| Power Source: | Electric |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item | 18 Inch Floor Fan |
| Model Number | FE45-01 |
| Logo & Design | OEM / ODM |
| Color | As your needs |
| Power | 100W |
| Voltage | 220V~240V |
| Type | Floor |
| Material | Metal |
| Certification | CE-EMC, CE-LVD, CB, ROHS, GS |
| Wind Speed | 3 Variable speed settings: Low, Medium, High |
| Number of Blades | 3 |
| Power Source | Electric |
| Control Type | Mechanical |
| Featured | Oscillation 90 degree and tilt 60 degree, Quiet operation |
| Adjustable Height | NO |
| Remote control | NO |
| Timer | NO |
| Grill | Safety line grill 445mm |
| Base | Stable base |
| Plug Type | AU, UK, EU, US or OTHER |
| Application | Commercial, Household, Hotel, Outdoor ,Factory ,Garage ,etc. |


